Голосування з питань ринку землі є вирішальним кроком, який вирішила влада. Новообрані депутати дійшли мужнього рішення відверто саботувати своїх попередників. Не спекулювати завданням продажу сільськогосподарських земель, а надати українським фермерам можливість розпоряджатися власністю на власний розсуд, без будь-яких обмежень та неприродно зроблених бар’єрів.
Як проводилося голосування на ринку землі?
Минулої весни президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про умови обороту земель сільськогосподарського призначення» і отримав величезну відповідь. Голосування про ринок землі відбулось у Верховній Раді 31 березня – за цей законодавчий проект № 2178-10 проголосували 259 народних депутатів (необхідна кількість менша – 226).
Як результат, з 1 липня 2021 року в Україні почав діяти повністю функціонуючий ринок землі, це голосування вивело українську економіку на значно новіший рівень. Призупинення тривалого мораторію було справді головною подією. Мешканці України придбали підтверджену законодавчу базу, яка дозволяє проводити торгові операції та забезпечувати незалежний ринковий цикл сільськогосподарських наділів.
Так, згідно із змінами в законі, влітку жителі України мають право легально придбати землю – за умови, що їх площа в загальній складності становить не більше 100 га. Після закінчення 2,5 років – з 1 січня 2024 року – придбання сільськогосподарських земель без права приватних володінь (якщо вони перебувають у власності українського резидента). У цьому випадку його найбільша площа дорівнюватиме 10 000 га. Щоб взнати ціни на землю, перейдіть за таким посиланням https://uub.in.ua/post/TsninarinkuzemlvUkranprodazhnaauktsonProzorroSale_1.
З самого початку голосування на ринку землі не передбачалося продажу ділянок, що перебувають у власності держави або перебувають на балансі комунальної власності. Швидше, мова стосувалася надання власників акцій повноважень продавати їх, а крім того, здавати їх в оренду за справді конкурентну ринкову вартість. Але на даний момент депутати розглядають найновіший законопроект № 2195, згідно з яким кожен, хто має таке бажання, може орендувати або придбати сільськогосподарські землі, зможе це зробити на електронних торгових майданчиках. Він також охоплює оренду державних земель, загальна площа яких наразі становить 10 000 000 га.