Електроенергія, як товар – біржова торгівля енергоресурсами в Україні

в Україні працює відкритий енергетичний ринок. Його учасники мають можливість купувати та продавати енергоресурси, в том числі електроенергію, на товарній біржі. Українська енергетична біржа – єдина онлайн платформа, яка отримала можливість проводити аукціони по двостороннім договорам. Отримати інформацію про те, як можна придбати електроенергію за ринковими цінами на УЕБ можна за посиланням: www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kak-prodat-elektroenergiu-na-birzhe-ueb.

Чому торгувати через біржу вигідно

Товарні біржі – це постійно діючі ринки з торгівлі великими масами однорідних товарів. Їх роль у формуванні ринкових відносин зростає. Біржі організаційно оформляються у вигляді асоціацій приватних осіб (брокерів), об’єднаних найчастіше в корпорації, які мають на меті не отримання прибутку, а полегшення і здешевлення торгівлі. Вони мають право на отримання деяких привілеїв від членів біржі, яких представляють (наприклад, в питаннях, які стосуються відсотка комісії по укладених угодах). Основне право члена біржі – оформлення угод в біржовому кільці (ямі). 

Переваги члена біржі:

  • Укладати угоди на біржі мають право тільки члени біржі.
  • Він несе більш низькі витрати на проведення біржових операцій, ніж при прямій торгівлі.
  • Членство в біржі надає право на отримання доходу у вигляді комісійних при купівлі або продажу біржових контрактів.
  • Він має можливість брати участь в управлінні біржею, формулювати чи змінювати правила функціонування біржі, визначати умови типових контрактів, отримувати певну ринкову інформацію раніше ніж не члени біржі тощо

Краща ціна формується на біржі

Спрогнозувати ціну товару може бути дуже складно. Ціна може різко змінитися через декількох факторів, таких як погода, політичні заворушення та страйки. Це стосується й електричної енергії. незважаючи на те, що держава зацікавлена в стабільних та невисоких цінах на електроенергію, на відкритому ринку ціна динамічна формується на основі попиту та пропозиції.

Торгівля на біржу передбачає високу та чесну конкуренцію. Чим більше продавців будуть пропонувати свій товар, тим нижче буде його ціна. У будь-якому випадку на біржі ціна на електроенергію формується прозоро. Учасник самостійно приймає рішення, коли подати заявку на її купівлю.