Коли чекати відкриття ринку землі в Україні

Відкриття ринку землі в Україні надають громадянам можливість вільного продажу земель сільськогосподарського призначення, що вже роки під питанням через повну корупцію чиновників. У суспільстві панувала думка, що ті, хто мав зв’язки і звикли давати хабарі, продавали дороге державне джерело.

Система Prozorro призначена для боротьби з цим. Продаж, який був здійснений чотири роки тому і був справді неупередженим механізмом, спрощує управління державною та приватною власністю. Докладніше про земельній ринок на порталі УУБ https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/koly-chekaty-na-vidkryttya-rynku-zemli-v-ukraini/

На аукціонах Prozorro працюватиме відкритий ринок землі

Українців постійно годували обіцянками про відкритий ринок землі, який був би справедливим і доступним для всіх. Кожен шостий, підпадаючи під суворі обмеження, був позбавлений права розпоряджатися своїми земельними паями. Врешті-решт західні партнери, а також Європейський суд з прав людини наказали уряду скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Отже, 28 квітня 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про кругообіг сільськогосподарських угідь», згідно з яким впровадження земельних джерел розпочнеться 01 липня 2021 року.

Раніше було важко контролювати цільове використання державного майна, в результаті воно переходило з рук в руки через тіньові схеми. Але відкриті аукціони в системі Prozorro.Sale гарантують повну неупередженість та недискримінацію. Гроші, отримані від продажу земельних ділянок, надходитимуть до державного бюджету, а не до кишень хабарників.

Також фактичні власники земельних ділянок та фермери, які легально працюють на орендованих ділянках, втратили свої переваги через відсутність чесних та конкурентних ринкових відносин. Як результат, часто здавалося, що земельні паї недооцінені.

Відкриття ринку землі в Україні та продаж землі на майданчику УУБ

Будь-який аукціон з продажу земельних ділянок через електронну систему Prozorro.Sales забезпечує вільний доступ для всіх учасників та чесну конкуренцію, зробить угоди та корупційні схеми та полегшить контроль за інформацією про аукціони, яка буде відкритою для кожного громадянина. Також дані синхронізуються з електронним обліком лісових джерел, тим, який був зроблений не так давно.

За чотири роки існування системи на офіційних сайтах, таких як Українська універсальна біржа, було проведено 306 000 аукціонів, загальний дохід від яких становив 28,5 млн. грн.