Об’єкти, які можна придбати на електронних аукціонах Прозорро.Продажі

В цій системі електронних торгів продається державне та комунальне майно. Також тут є розділ комерційних торгів, де можна прийняти участь в аукціоні щодо продажу приватного майна. На Прозорро.Продажі продається:

 1. комерційна, житлова та промислова нерухомість (офіси, житлові будинки, промислові приміщення, склади, тощо);
 2. майно збанкрутілих банків, підприємств та фізичних осіб;
 3. земельні ділянки різних розмірів;
 4. лісоматеріали ( стовбури дерев, товсте гілля, дрова, відходи та інше);
 5. транспортні засоби (легкові та вантажні автомобілі, техніка спеціального призначення, тощо);
 6. права на видобуток корисних копалин (нафти, газу та іншого);
 7. об’єкти спиртової галузі;
 8. кредитні портфелі;
 9. вторинна сировина (наприклад, металобрухт);
 10. меблі;
 11. офісна техніка та багато іншого.

 Ознайомитися з повним асортиментом товарів, що виставлені на продаж в цій системі, можна тут sale.uub.com.ua.

Що можна придбати на онлайн торгах

Нерухомість

Для продажу приміщень, будинків та споруд державні підприємства повинні користуватися системою Прозорро.Продажі. Для цього вони реєструються на електронних торгівельних майданчиках, що акредитовані цією системою, та виставляють свої лоти. На онлайн аукціоні можна придбати такі види державної нерухомості: виробничі бази, заводи, склади, об’єкти недобудови, тощо. Також тут продається комерційна нерухомість, тобто офіси та магазини.

Об’єкти малої приватизації

Під такими об’єктами розуміються лоти, ціна яких не перевищує 250 мільйонів гривень. Приватизувати ці об’єкти можна через систему онлайн торгів, що проводяться відкрито та прозоро.

Майно банкрутів

Законно продати майно збанкрутілих осіб чи підприємств можна лише через систему Прозорро.Продажі. Це регламентовано чинним українським законодавством. Раніше майно банкрутів продавалося на закритих торгах «своїм» по заниженій вартості. Так кредитори не отримували достатню кількість коштів, а також страждав і сам боржник, тому що його майно оцінювалося дуже дешево.

Земельні ділянки

Земля, що знаходиться в державній власності, може бути продана лише через відкриті онлайн торги.

Необроблена деревина

Це цінна сировина, якою володіє держава, та яка може бути продана лише через систему Прозорро.Продажі. Такі зміни в українському законодавстві відбулися в 2020 року, коли в силу вступила Постанова №1178. Більш детально про продаж необробленої деревини написано тут https://sale.uub.com.ua/ru/news/drovyana-produkciya-na-elektronnyh-torgah-prozorro-prodazhi.

Транспортні засоби

Їх також можна придбати на онлайн торгах, де продаються легкові та вантажні автомобілі, сільськогосподарська техніка, мікроавтобуси, фургони та багато іншого. Стати власником активу дуже просто – необхідно лише подати заявку на участь у торгах та сплатити відповідні внески (реєстраційний та гарантійний).

Права на видобуток корисних копалин

Для отримання прав на користування надрами відтепер необхідно скористуватися електронним торгівельним майданчиком, щоб прийняти участь в онлайн торгах. Дозволи такого типу наразі можна отримати тільки так.