Ринок землі в системі Prozorro

Повністю функціональний ринок землі в Україні почав працювати з 1 липня цього року. Поки що таку можливість мають лише власники приватних сільськогосподарських земель. Але на даний момент влада розглядає питання розширення обмежень, які були визначені на сьогодні. Швидше за все, майбутній ринок землі покриватиме оренду державних територій та, крім того, продаж власних земельних ділянок. Після підписання відповідного законодавчого проекту подібні операції будуть здійснюватися на електронних аукціонах за підтримки акредитованих платформ системи Prozorro.Sale.

Яким буде ринок землі в Україні — прогнози експертів

Підписавши закон про створення ринку землі в Україні, уряд врешті-решт поклав край довготривалим спекуляціям та розповсюдженню неправдивої інформації. І лише незабаром, за кілька тижнів до початку аукціонів, громадськість усвідомлює, що мораторій, який існував вже давно, остаточно втратив силу. А мешканці, які володіють земельними ділянками сільськогосподарського призначення, матимуть право розпоряджатися ними на власний розсуд.

Звичайно, у своєму нинішньому вигляді законодавчий акт України визначає чимало обмежень. Як результат, формування повноцінно функціонуючого ринку землі здійснюватиметься поетапно, без кардинальних змін у праві власності та використання сільськогосподарських ділянок. З 1 липня цього року одному клієнтові (резиденту України) буде продано сільськогосподарські угіддя не більше 100 га. Після закінчення 2,5 років в аукціоні мають право брати участь не лише фізичні особи, а й юридичні особи. А площа землі збільшиться до 10 000 га.

Щоб ринок землі в Україні запрацював повноцінно, уряд повинен здійснити ще кілька важливих заходів. А саме, формувати дані для українських фермерів, щоб купувати свої наділи та вести особисту економіку. Крім того, враховуючи величезний ступінь корупції, представники бізнесу будуть у безпеці з точки зору незаконних рейдерських захоплень. Іншим ключовим аспектом є узгодження офіційних паперів з інформацією Держгеокадастру. Без цього реалізувати землю буде нереально. Більше інформації про ринок землі https://uub.in.ua/post/StartrinkuzemlvUkranrealzatsyacherezelektronnauktsoni_1