Що собою представляє тендерне забезпечення

Наявність тендерного забезпечення в учасників торгів – це одна з тих умов, яка може висуватися організатором державних закупівель. Варто зазначити, що цей пункт навіть прописаних в законах України “Про публічні закупівлі”. В цьому законі мова йде про те, що організатор закупівлі має змогу виставити в якості вимог до учасників надання певних гарантій, в том числі й внесення тендерного забезпечення.

Основна мета цього забезпечення – це надання реальної гарантії замовнику, що якийсь не зовсім надійний учасник в останній моменті не відмовиться від реалізації взятого на себе завдання. Відповідно, якщо ви сплачуєте до 5% від сумарної кількості суми самого тендеру, у вас не залишається інших варіантів окрім того, щоб виконувати все те, що було прописано в договорі.

Ця система працює незалежно від того, який електронний майданчик був вами обраний. Це може бути українська універсальна біржа (UUB), що доступна за посиланням tender.uub.com.ua, або інший сервіс, який буде здаватися для вас більш цікавим.

Які є типи гарантій?!

Варто також розуміти, що гарантія может бути різних типів. Відповідно, у вас є реальна змога обрати той варіант, який вам більше підходить. Варто зазначити, що вид гарантії може залежати від конкретного оголошення.

  • Страхова гарантія – вона є однією з найбільш простих й для того щоб її замовити навіть не обов’язково виходити з української універсальної біржі. Все це можна зробити прямо на місці, що значно зекономить ваш час;
  • Гарантія фінансової станови – даний варіант тендерного забезпечення вже є менш популярним і використовується він в самих крайніх випадках;
  • Банківська гарантія – якщо говорити простими словами, то мова йде про документ, в якому певний банк зі свого боку надає гарантію перераховування конкретної суми замовнику в якості гарантійного випадку. Тобто, якщо учасник десь пропаде, або відмовиться від виконання своїх зобов’язань, то замовник тендера на цьому нічого не втратить.

Лише в дуже рідких випадках можна зустріти тендерні оголошення, в яких не вимагається надання жодного виду гарантії. Якщо ви перейдете на раніше згаданий електронний майданчик. Ви можете впевнитися в тому, що дана умова є досить розповсюдженою. Для організаторів тендера – це реальна змога запобігти неприємності в майбутньому, тому вони цим і користуються.