Все, що потрібно знати про електронні торгові майданчики

Торговий майданчик (ЕТМ) — апаратно-програмний комплекс, що забезпечує взаємодію постачальників товарів / послуг з покупцями і замовниками до укладення угоди. У деяких випадках торгові майданчики додатково дозволяють контролювати виконання і дотримання зобов’язань з усіх сторін угоди.

Отримати інформацію щодо діючих та надійних електронних торгових майданчиків України можливо на сайті aeaep.com.ua. Це ресурс Асоціації «Біржових та електронних майданчиків», яка направлена на підвищення ефективності роботи ЕТМ та товарних бірж.

Особливості електронних торговельних майданчиків:

  • об’єднання попиту і пропозицій на одному web-ресурсі;
  • низькі транзакційні витрати;
  • прямий дохід з першого покупця (іноді і з організатора торгів);
  • оперативна агрегація товарів / послуг відповідно до трендами ринку;
  • простота напрацювання клієнтської бази;
  • високий рівень безпеки.

Примітка!Сучасні електронні торгові майданчики, до всього іншого, супроводжуються модулями бухгалтерського обліку та електронного підпису, що забезпечує юридичне значення процесу проведення торгів.

Види електронних торговельних майданчиків

Формати організації торгового процесу на електронних торгових майданчиках можуть відрізнятися один від одного, проте принципова концепція завжди залишається однією і тією ж — учасники торгів змагаються за право укладення контракту, в той час як переможець визначається по ряду обумовлених проектом правил.

Види торгових майданчиків:

Державні і муніципальні — системи по організації торгових відносин між підприємствами та державними установами (наприклад, електронні майданчики по реалізації активів неплатоспроможних банків або організації тендерних закупівель).

Корпоративні — торговельні майданчики великих компаній, на яких вони ж розміщують тендерні пропозиції з пошуку постачальників або виконавців (наприклад, «Тендери ЕВРОСЕТИ», «Тендери Газпромбанку» і т. д.).

Комерційні — системи по організації торгових відносин в рамках однієї або декількох галузей, причому участь в торгах можуть брати як фізичні, так і юридичні особи.

Примітка! Сучасні тенденції розвитку ринку електронної комерції нерідко стимулюють створення комплексних проектів, які об’єднують функціонал державних і комерційних торгових майданчиків.