Як обрати оперативну пам’ять та відеокарту для ПК

Скільки оперативної пам’яті вам треба і який об’єм відеокарти? В цій статті ми дамо вам базову інформацію про це.

Типи оперативної пам’яті

Від типу оперативної пам’яті залежить пропускна здатність, що відповідає за швидкість надходження інформації для обробки. На сучасних комп’ютерах, переважно використовуються планки оперативної пам’яті двох типів: DDR3 і DDR4. Кожне нове покоління типу пам’яті характеризується збільшенням пропускної спроможності та зменшенням енергоспоживання. Відповідно, оперативна пам’ять третього покоління DDR3 має більш високу пропускну здатність, ніж її попередник (DDR2). Аналогічна ситуація з DDR4. Цей стандарт пам’яті вийшов у виробництво в 2014 році і відрізняється хорошими параметрами продуктивності, надійності та енергоефективності та, що не дивно, високою вартістю.

Об’єм оперативної пам’яті

Оперативна пам’ять є провідним компонентом у визначенні швидкодії всієї системи, оскільки саме вона відповідає за поточну обробку всіх даних, обчислень програм та роботи операційної системи. Скільки пам’яті потрібно для комфортної роботи? Відповідь залежить від типу завдань. Для роботи в інтернеті, з офісними документами, програмами, перегляду фільмів та інших нескладних завдань вам буде достатньо обсягу в 4 Гб. Операційну пам’ять на 8-16 Гб варто купувати, якщо ви працюєте зі складними ресурсомісткими програмами, графічними програмами або вибираєте ігровий комп’ютер. За потреби, ви завжди зможете потім докупити оперативну пам’ять для збільшення продуктивності системи.

Тип відеокарти

Визначимося з вибором відеокарти, всього існує два типи: вбудована та дискретна, а також гібридний варіант комбінованого їх використання. Ресурсів вбудованої відеокарти сучасного комп’ютера достатньо практично для будь-якого нескладного завдання: перегляд фото, відео, інтернет, прості ігри і т.д. Але треба знати, що вбудована мапа використовує ресурси комп’ютера. Практично будь-яка дискретна відеокарта за своїми параметрами буде краще за вбудовану. Дискретну відеокарту необхідно вибирати для вимогливих ігор, тривимірного моделювання та роботи з масивними відео-редакторами.

Об’єм відеопам’яті

Відеокарта служить для обробки графічної інформації, побудови тривимірних зображень та коректного виведення всієї графіки на екран комп’ютера. Чим більше буде обсяг відеопам’яті, тим більшим обсягом графічної інформації вона зможе справлятися і тим рідше для обробки графіки доведеться використовувати системні ресурси. Відеопам’ять великої ємності потрібна в першу чергу для обробки та відображення 3D-зображень, із завданнями перегляду фото та відео успішно справляються моделі з пам’яттю в 256-512 Мб. Відеопам’ять об’ємом 2 Гб вам знадобиться для запуску більшості сучасних ігор та для комфортної роботи з професійними графічними програмами.

Обрати ПК, котрий підійде вам за параметрами можна на qbox