Земельні торги в системі Прозорро.Продажі на УУБ

Торги з продажу та покупку землі – це найкращий шанс придбати ділянку аграрного призначення за ринковою і прийнятною ціною і почати або збільшити свій бізнес. Для того щоб брати участь в них потрібно тільки зареєструватися на майданчику, наприклад, Української універсальної біржі та внести невелику плату за гарантії і реєстрацію.

Тільки недавно був підписаний Закон № 2195, що забезпечує виставлення лотів на аукціони по землі в онлайн режимі, тобто в системі Prozorro.Sale. Це стосується не тільки до продажу приватних угідь, а й права на оренду землі, що належить державі. За даний закон проголосували 272 нардепа.

Звичайно ж говоримо про земельні паї. Відповідно до закону № 2195 державні земельні території поки можна лише орендувати. Дані угоди будуть проводитися в режимі електронних земельних торгів на ProzorroSale.

Українська універсальна біржа – це спеціальний майданчик, що взаємодіє з системою Prozorro.Sale, де давно вже продаються всілякі активи як держави так і муніципальних утворень. Це хороший спосіб реалізації прозорості та економічної практичності.

За період діяльності в майже 5 років системи ProzorroSale на майданчиках, які з нею співпрацюють сталося 374 000 торгових процедур, де взяли участь більше 34 000 чоловік. Прибутковість від них до державної скарбниці різних рівнів вже перейшла позначку в 39 млрд. грн.

Публічні торги — це прекрасна перспектива придбати наділ агроназначенія за ринковою і адекватною ціною і розширити або почати свій бізнес. Зареєструватися на спеціальному майданчику, на кшталт, Української універсальної біржі, оплатити всі взноси- це замість потрібно для участі в електронних продажах з молотка. Дізнатися більше можна на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-torgy-koly-startuyut-ta-yak-prohodytymut/

Перспективи публічних торгів

Етапом розвитку добробуту України є впровадження земельних аукціонів, причиною тому служить обсяг (понад 60% від усього фонду) сільськогосподарських земель. Двадцять останніх років власники землі не мали права на вільне розташування своєю землею. Вони не мали права підписувати документи про купівлю та продаж та здійснювати бартер своїх площ або використовувати їх для застави у фінансових організаціях. Через таких умов становище в агросекторі стало погіршуватися.