Земля і вільний продаж в системі Прозорро

Ось і прийшов час, коли питання безперешкодного продажу землі зрушив з мертвої точки. Протягом 15 років величезні махінації, що стосуються зняття мораторію на торгівлю землею, все більше плутали українців. Коли почали вводити реформи земельного ринку, між громадянами все гостріше піднялися суперечки з цього приводу. Що собою являє безперешкодна торгівля землею? Які саме норми і правила будуть її регулювати? На яких умовах можна продати паї? — Всі ці питання стоять на першому місці.

Поява повноцінного земельного ринку України довгий час було основною вимогою зарубіжних кредиторів. Як результат, нинішній уряд взяло за мету зняття заборони на реалізацію сільгоспземель до кінця 2019 року. 13 листопада Верховна Рада проголосувала за законопроект № 2178-10, виходячи з якого, торгівля паями, що знаходяться у володінні держави або громадян, допускалася з 1-го жовтня 2020. На сьогоднішній день на продаж виставлено 40 млн. га сільгоспземель https://sale.ueex.com.ua/news/zemelqni-aukciony-na-majdanchyku-tov-ukraqinsqka-energetychna-birzha в системі Прозорро.

Переваги вільного ринка землі

Безсумнівно, скасування мораторію на вільний продаж земель сільськогосподарського призначення тягне за собою масштабні зміни. Саме тому, державі необхідна прозора і ефективна економіка. Слідуючи новим законодавством, після зняття заборони на продаж землі, в першу чергу право на торгівлю мають орендарі, які є громадянами України.

Важливим фактом є те, що реалізація паїв здійснюється через систему «Прозоро.Продажі». Для участі в торгах необхідно зареєструватися на майданчику УЕБ. Всі торги проходять у відкритому доступі. Кожен бажаючий може дізнатися інформацію про поточні ставки, реалізованих дотах і учасників торгів. Зібраний досвід по продажах державної і приватної власності за допомогою системи «Прозоро. Продажі »дає можливість швидко і ефективно проводити торги з реалізації сільськогосподарських земель.

Завдяки електронній платформі «Прозоро. Продажі »продавець земельних ділянок або паїв може досить плідно взаємодіяти з покупцями. Цей майданчик дає можливість проводити абсолютно прозорі і доступні для всіх бажаючих аукціони з продажу землі.

Після реєстрації, учасникам торгів доступні чесні і відкриті торги, де можуть брати участь будь-яка фірма або приватна особа. Торги за певний лот обмежені часом. Коли торги закінчуються, перемагає ставка з найбільшою сумою і продавець зобов’язаний укласти угоду з переможцем. А той у свою чергу зобов’язаний сплатити заявлену вартість ділянки.