Процедуру здійснення публічних цифрових закупівель закінчує звіт про оформлених угодах в Prozorro, який повинен бути опублікований в ту ж дату, коли і оформлений. Звіт про виконання договору опубліковується терміном в 3 дня після доставки товару, виконання робіт або надання послуг. 3-денний період розголошення зачіпає також скасовані, розірвані контракти і ті, у яких завершився період дії. Забезпечити публікацію і ознайомлення зі звітом має право комітет тендера або особа чи особи наділені замовником повноваженнями.
Звіт про оформлені договори в системі Прозорро
Звіт про оформленому договорі неодмінно повинен містити відомості, що відображають:
- об’єкт договору (назва товару, або послуги);
- загальна назва учасників торгу; відомості про переможця торгів, з яким і був оформлений договір (ім’я фізичної особи, назва підприємства, компанії, її адресу або розташування;
- ціни, які пропонуються всіма учасниками тендеру;
- суму, зазначена в договорі закупівлі; коли закупівля проводилася по шаблонним угодами, вказується день опублікування оголошення про оформлення цієї умови;
- день, коли було опубліковано оголошення про бажання оформити договір, твори торгів;
- день, коли контракт був оформлений; підстави, на базі яких було прийнято рішення не оформляти договір, якщо така обставина сталося.
До того ж, звіт про оформлення контракту в Прозорро повинен бути складений в тому числі і зі зведених даних про наявність документації, яка підтверджує критерії кваліфікації учасників тендера, і існування або відсутність обґрунтувань для відсторонення.
Критерії щодо підготовленості наведені в статті 16 розділу V Законодавчого акту про відкриті закупівлі 922-VIII від 25.12.2015 року. Порядок, відповідно до якого Постачальника може прийти повідомлення про відмову в участі у процедурі закупівлі, наведені в статті 17 розділу V вищезгаданого закону.
У ситуації закупівлі виконання робіт або надання сервісних послуг в системі Прозорро, звіт про оформленому договорі включає в себе всеосяжні відомості про:
- прямих учасників тендеру;
- господарюючих суб’єктах, яких учасник тендера збирається залучити в ролі субпідрядників, частка участі яких в обсязі в цілому вартості робіт становить 20% і більше (назва, ПІБ, місця розташування, адреси).
Слідом за тим, як замовник опубліковує контракт про закупівлю, система автоматично створює звіт про твір закупівлі і оголошує його в продовженні доби.
Як сформувати звіт в програмі Прозорро
Звіт в Прозорро створюють і підписують особи наділені Замовником повноваженнями. Опублікування звіту в системі Прозорро вимагає здійснення такої послідовності заходів:
- в Особистому Кабінеті клікнути кнопку «Створення закупівель»;
- в меню натиснути пункт «Процедура закупівлі»; потім вибрати «Звіт про оформленому договорі».
- В інтерфейсі повинен з’явитися бланк звіту по Прозорро. Після правильного заповнення всіх полів форми, клікнути кнопку «Зберегти».
- У форму, що відкрилася слід внести відомості про учасників тендеру. Після цієї форми з’явиться екран «Визначення переможця». На завершення буде запропонований екран «Кваліфікація».
- До рядку «Визначення переможця» слід закріпити сканований варіант документа рішення про оформлення договору та клікнути кнопку «Завантажити».
- Коли все виконано правильно, з’являється кнопка «Зберегти», після натискання на неї з’явиться кнопка «Накласти ЕЦП».
- Повідомлення з нагадуванням про те, що потрібно накласти ЕЦП буде вислано на телефонний номер, який був зазначений при реєстрації на платформі Української Універсальної Біржі. Звіт про оформленому договорі в системі Прозорро створений.
Чому варто обрати Українську універсальну біржу для торгів?
Коли люди говорять про проведення безлічі відкритих електронних аукціонів на сервісі Prozorro, слід звернути на це увагу. Раніше такий обмін включає сумлінність і ясність. Період роботи регулярно проводиться під суворим наглядом. Саме з цієї причини на сайті немає брехні, і ті, хто бере участь, несуть відповідальність за свої дії. Безумовно, щоб тепер нескінченно переглядати лоти та підбирати ідеальні пропозиції організацій, вам потрібно зареєструватися на сучасному джерелі Української універсальної біржі.
Для цього вам доведеться витратити кілька вільних хвилин. При визначенні переможця в аукціоні є ймовірність не сумніватися в чесності, інформація про тих людей, які живуть, беруть участь, не розголошується. Ще одна перевага відкритих аукціонів – конфронтація з самим собою. За посиланнм https://sale.uub.com.ua/news/poryadok-provedennya-zemelqnyh-aukcioniv-na-prozorro-prodazhi є більше корисної інформації.
Коли було введено нову постанову, яка проголосила зобов’язання досить великих лісогосподарських підприємств продавати певну частину своїх товарів безпосередньо через просту у використанні систему Prozorro, угоди стали чесними та прозорими. Необхідно уточнити, що ця електронна система стала успішним і важливим інструментом, що дає змогу подолати корупцію.